
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Type | General Purpose |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V to 5 V |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 3.3 V |
| Number of Channels | 2 |
| Turn-On Delay Time | 480 ns |
| Operating Supply Current | 10 mA |
| Propagation Delay | 480 ns |
| Data Rate | 1 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 14 ns |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 13974
Distributors
pcbx
Unit Price$2.58445
Ext.Price$2.58445
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.58445 | $2.58445 |
| 10 | $1.95864 | $19.58640 |
| 25 | $1.80219 | $45.05475 |
| 50 | $1.71233 | $85.61650 |
| 100 | $1.62693 | $162.69300 |
| 300 | $1.55971 | $467.91300 |
| 500 | $1.49527 | $747.63500 |
| 1000 | $1.45167 | $1451.67000 |
| 3000 | $1.42666 | $4279.98000 |
| 5000 | $1.40209 | $7010.45000 |
